»Osebno sem delala na tem vseh osem let v DZ-ju, in vsa konoplja, ki je trenutno na trgu, je sad mojega dela. Prvo leto me niso ujeli na radar, pa sem spravila skozi vsaj uporabo za prehranske in pijačne namene, potem pa so sledile diskreditacije, ki so onemogočale nadaljnje delo. Vsakič pred volitvami se ta tema pojavi kot populistični moment zbiranja glasov.«
»Priljubljenost konoplje postaja tako velika, in ta občutek, da je pravzaprav nepomembna, nekateri to sploh ne odstranjujejo več kot drogo, je tista, ki je seveda škodljiva.«
»V Nemčiji, ki je sprejela ohlapnejšo ureditev, ta ureditev ne zajema tudi prodaje. Tega se moramo zavedati, ko govorimo o osebni rabi. Poleg tega v teh državah ni manj škode zaradi izdatkov preventive.«
»Vidimo, da prepoved ne funkcionira, tu je izvor vsega problema. Imamo dve opciji. Ali pustimo stvari, kot so, in si zatiskamo oči, da ne more kdor koli priti do črnega trga in konoplje za kakršno koli uživanje, ali pa reguliramo ta trg, ga nadzorujemo, da ima tudi država kaj od tega.«
»Raziskave so namreč pokazale, da kanabinoidi pri otrocih in mladostnikih vplivajo na razvoj tistega dela možganov, ki je zadolžen za obdelavo sprejetih podatkov in za miselne procese, ki pripeljejo do reševanja problemov in sprejemanja odločitev (npr. pri računanju). Pri redni uporabi se te sposobnosti zmanjšajo, še posebej pri tistih, ki so začeli uporabljati to drogo pred 18. letom starosti.«
»Potrebujemo novo, zelo jasno zakonodajo, ki pa je naloga ministrstva za zdravje.«
»Ko vzamemo v zakup učinek ne samo na tistega, ki uporablja konopljo, temveč tudi na tiste, ki niso uporabniki, pa jih to lahko na neki način prizadene, ali v prometu, v smislu nasilja, kot pasivno kajenje ali tudi povečano število hospitalizacij, težav v duševnem zdravju, prav gotovo ne bi šli po tej poti.«
»Želimo si boljše regulacije, ne pa črnega trga. Popolna prepoved bo pomenila nekaj drugega. Verjetno se bo razpasel tudi črni trg.«
»Trenutna slovenska zakonodaja namreč omogoča uporabo izdelkov iz konoplje v medicinske namene, vendar pa nikoli ni resnično zaživela. V praksi se to kaže v zelo omejenem obsegu in s številnimi preprekami.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju